top of page
DZIECI

Jak uczymy?

IM WCZEŚNIEJ TYM LEPIEJ: OD 3 ROKU ŻYCIA DO 8 KLASY

W La NUBE koncentrujemy się w 100% na nauczaniu hiszpańskiego dla dzieci od 3 roku życia do klasy 8 szkoły podstawowej.  To właśnie pierwsze lata życia są kluczowe dla rozwoju jego kompetencji językowych i procesu aktywizacji języka. Możemy rozwijać zdolności językowe u małych dzieci, Im wcześniej stworzymy dziecku możliwość obcowania w środowisku wielojęzycznym i wielokulturowym tym bardziej rozwinie się jego mózg. Małe dziecko uczy się języka metodą naturalną, tj. tak samo jak języka ojczystego- przez osłuchiwanie, powtarzanie, próby komunikacyjne i asocjację znaczeń.  To w tym okresie mózg gromadzi "skarbiec językowy" który wyposaża nas w cenne narzędzia takie jak:

1.zdolność tworzenia wielojęzycznych map pojęciowych

2. automatyczne zastosowywanie gramatyki

3.doskonała wymowa

4.otwartość komunikacyjna (brak bariery językowej)

PRZYJAZNE ŚRODOWISKO I NAUKA PRZEZ ZANURZENIE W JĘZYKU

Otoczenie w którym odbywa się nauka jest dla nas ważne. Pierwszą potrzebą każdego z nas jest poczucie bezpieczeństwa. Może ono wynikać z otoczenia oraz z relacji i ma kluczową rolę w procesie nauczania. Dziecko pracuje lepiej w miejscu w którym dobrze się czuje i uczy się efektywnie od nauczyciela, którego lubi. 

La NUBE to kameralne pracownie wypełniona po same brzegi hiszpańskimi bodźcami- książkami, grami planszowymi, fiszkami. Cała przestrzeń zaprojektowana jest z myślą o dzieciach. Wszystkie materiały i zabawki które znajdują się w sali są przemyślane, wspierają naukę i są dostępne dla dzieci w ramach wypracowanych zasad pracy na lekcji.

Kładziemy duży nacisk na komunikację. Zajęcia prowadzone są wyłącznie po hiszpańsku. Zajęcia stacjonarne prowadzą native speakerzy. Niemal każdy przedmiot w sali jest opisany, by pomagać dzieciom porozumiewać się z lektorami bez języka polskiego. 

METODYKA

 NIE istnieje jedna metoda, skuteczna dla wszystkich uczniów. Kinestetycy potrzebują ruchu, wzrokowcy zapamiętują obrazy, słuchowcy melodie, osoby o rozbudowanych kompetencjach interpersonalnych potrzebują relacji z nauczycielem. 

Dlatego W La NUBE program kursów zaprojektowany jest dla konkretnej grupy wiekowej i poziomu, ale w taki sposób, by odpowiadać na różnorodne potrzeby uczniów. Dzięki temu wspieramy proces zapamiętywania i utrzymujemy uwagę dzieci na dłużej. 

PROGRAM SKŁADA SIĘ Z ĆWICZEŃ W CZASIE KTÓRYCH: 

1. Reagujemy całym ciałem.

2.  Wykorzystujemy karty obrazkowe, obrazy lub przedmioty.

3. Wykonujemy projekty lub zadania manualne.

4. Słuchamy: śpiewamy, rytmizujemy, melodyzujemy, rymujemy, powtarzamy.

5. Rozwiązujemy łamigłówki i gry logiczne

6. Komunikujemy się- prowadzimy dialogi, opowiadamy historie, czytamy wspólnie.

7. Budujemy dobre relacje i atmosferę.

 

ZABAWA I GRYWALIZACJA 

Zabawa i grywalizacja jest kluczowym narzędziem w nauczaniu dzieci w okresie dzieciństwa. Szacuje się, że kilkakrotnie skraca ona proces powtórzeń niezbędnych do wytworzenia nowych połączeń neuronowych dzięki którym rozwija się nasz mózg.  Dzieci ​uczą się efektywniej wtedy, kiedy forma w jakiej odbywa się nauka sprawia im przyjemność i jest dopasowana do ich potrzeb rozwojowych i zainteresowań. Zabawa jest jednak sposobem, a celem pozostaje nauka języka :)

Rekomendacje

"To są bez dwóch zdań najlepsi nauczyciele na świecie z którymi się wspaniale współpracuje i sam ich widok od razu poprawia humor. Dzieci bawią się świetnie na zajęciach. Grają w gry, śpiewają, tworzą i przy tym wiedza sama im przychodzi. Współpracowałam z nimi kilka lat i polecam jako pedagog."

- Aleksandra Z.

bottom of page